Hakkımda

Hakkımda

1981 Denizli doğumluyum. 1999 yılında, Denizli Anadolu Lisesi’nden mezun oldum. Boğaziçi Üniversitesi‘nde Uluslararası Ticaret Bölümü’nde eğitime başladım. Hazırlık bölümünü sınavla geçtim ve 4 senede üniversiteden mezun oldum.

Mezun olmadan 2 hafta önce İstanbul’da gıda makineleri üreten bir firmada işe başladım. 2 yıl kadar İhracat Uzmanı olarak çalıştım.

Askerlikten sonra bankacılık sektörünü tercih ettim. Garanti Bankası’nda Yönetici Adayı ünvanı ile Ticari Bankacılık bölümünde göreve başladım. 7 sene çalıştıktan sonra gelen teklifler farklı bankalarda ticari bankacılık alanında çalıştım. 10 yıllık bankacılık tecrübesinden sonra yıllardır içimde büyüyen kendi işimi kurma düşüncesi galip geldi ve bordrolu çalışmayı bıraktım. Bankacılık sektöründe senelerdir gördüğüm ihracata dair sorunlara çözüm getirmek düşüncesi ile ihracateksperi.com sitesini kurdum ve şirketlere hizmet vermeye başladım. İhracatçı birlikleri, ticaret ve sanayi odaları ve ticaret borsalarında ihracata dair eğitimler vererek firmaların ihracata dair bakış açılarını değiştirmeye ve ihracat vizyonunu aşılamaya başladım.

Websitemde ücretsiz olarak sunduğum yüzlerce yazı, binlerce kişi tarafından okundu ve paylaşıldı. 2021 başında uzun zamandır niyetlendiğim Youtube kanalımı aktif hale getirdim. Firmaları bilinçlendirmek ve bilgilendirmek için paylaştığım içerikler binlerce kişi tarafından izleniyor. Yeni dijital içerikler için websitem ve Youtube kanalım üzerinden takip etmenizi öneririm.

Akıcı derecede İngilizce, başlangıç seviyesinde Fransızca biliyorum. Müzik (dinlemek & piyano çalmak), otomobiller (hem kullanmak hem çalışmasını öğrenmek) ve motosiklet hobilerimden bazıları.

Sizlerle en kısa sürede tanışmak dileğiyle,

Ümit Osman YILMAZ

Eğitimlerimden Kareler

[FinalTilesGallery id=’1′]