Hakkımda

Hakkımda

1981 Denizli doğumluyum. 1999 yılında, Denizli Anadolu Lisesi’nden mezun oldum. Boğaziçi Üniversitesi‘nde Uluslararası Ticaret Bölümü’nde eğitime başladım. Hazırlık bölümünü sınavla geçtim ve 4 senede üniversiteden mezun oldum.

Mezun olmadan 2 hafta önce İstanbul’da gıda makineleri üreten bir firmada işe başladım. 2 yıl kadar İhracat Uzmanı olarak çalıştım.

Askerlikten sonra bankacılık sektörünü tercih ettim. Garanti Bankası’nda Yönetici Adayı ünvanı ile Ticari Bankacılık bölümünde göreve başladım. 7 sene çalıştıktan sonra gelen teklifler üzerine Alternatifbank ve Finansbank kurumlarında görev aldım. 10 yıllık bankacılık tecrübemde ticari bankacılık ve KOBİ bankacılığı alanlarında çalıştım.

2015 yılında bankacılık sektöründen ayrıldım. İhracat alanının; deneyimlerimi en iyi kullanabileceğim ve ülkemizdeki firmalara en fazla yarar sağlayabileceğim alan olduğunu düşündüm. ihracateksperi.com sitesini kurdum.

Akıcı derecede İngilizce, başlangıç seviyesinde Fransızca biliyorum. Müzik (dinlemek & piyano çalmak), RC araçlar, otomobiller (hem kullanmak hem çalışmasını öğrenmek) hobilerimden bazıları.

Sizlerle en kısa sürede tanışmak dileğiyle

Ümit Osman YILMAZ

Eğitimlerimden Kareler