top of page

Teslimat

TESLİMAT, İADE VE İPTAL KOŞULLARI

UMDT DIŞ TİCARET VE DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ. (ŞİRKET) ürün/hizmet satın alan ALICI’lara daha iyi hizmet sunabilmek için, ürün/hizmetlerin, teslimat iade ve iptallerine ilişkin koşulları aşağıda açıklanmıştır:

A. TESLİMAT

(1) Online Eğitim hizmeti alımında fiziki herhangi bir teslimat yapılmayacaktır.

 

(2) Sözleşme konusu ürüne ilişkin ödemenin ALICI tarafından kredi kartı ile yapılması durumunda, ALICI’nın talebi doğrultusunda, kredi kartı sahibinin ya da ürünün teslim edileceği kişinin farklı olmasından kaynaklanabilecek olan, kredi kartının yetkisiz kişilerce haksız ve hukuka aykırı olarak kullanılması da dâhil olmak üzere türlü hukuki risk, ALICI’ya aittir. ALICI, bahsi geçen durumlarda herhangi bir şekilde zarara uğraması halinde ŞİRKET’ten hiçbir talepte bulunmayacağını kabul ve taahhüt eder.

 

Madde II. CAYMA HAKKINA İLİŞKİN HUSUSLAR

1. ÜYE (Alıcı/Tüketici) genel kural olarak, on dört (14) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

2. Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin (online eğitim) sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün başlar. Ancak tüketici, sözleşmenin kurulmasından eğitimin başlangıcına 5 iş günü kalana kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir. 

3. Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin cayma hakkı süresi dolmadan, yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile ŞİRKET’e yöneltilmesi yeterlidir. Cayma bildiriminin yapılacağı açık adres, faks numarası veya elektronik posta bilgileri Sözleşmenin birinci maddesinde yazılıdır.

4. Cayma hakkının kullanımına ilişkin ispat yükümlülüğü ÜYE’ye aittir.

5. ŞİRKET, ÜYE’nin cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimin kendisine ulaştığı tarihten itibaren en geç on dört (14) gün içinde, tahsil edilen tüm ödemeleri iade etmekle yükümlüdür.

6. ŞİRKET, cayma hakkının kullanımı halinde yapacağı geri ödemeleri, ÜYE’nin satın alırken kullandığı ödeme aracına uygun bir şekilde ve ÜYE’ye herhangi bir masraf veya yükümlülük getirmeden tek seferde yapmak zorundadır. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde ilgili banka ya da ödeme kuruluşunun hükümleri saklıdır.

7. ÜYE; Sözleşme imzalanmasını müteakip, sözleşme konusu hizmetin ifasına başlanması halinde, ondört (14) günlük cayma hakkı süresi sona ermese dahi CAYMA HAKKINI KULLANAMAZ.

Madde III. SÖZLEŞMEDEN DÖNME, DEVİR, BEDEL İADESİ

(1) ŞİRKET’in kapanması, resmi mercilerce veya yasal mevzuat gereği hizmetin durdurulması hallerinde, ÜYE’nin almış olduğu hizmetler, güncel fiyatlardan hesaplanır. Hesaplanan hizmet bedelleri, ÜYE’nin satın aldığı ürünün toplam bedelinden çıkarılır. Varsa kalan bedel herhangi bir kesinti yapılmadan iade edilir ya da ÜYE’nin borcundan mahsup edilir.

(2) Cayma hakkı süresi geçse de satın alınan eğitim paketi içeriğinin başlamamış olması kaydıyla;
a. ÜYE’nin, eğitim paketi içeriğinin başlamasından 5 (beş) işgünü öncesinden, yazılı olarak ŞİRKET’e müracaat etmesi,
b. ÜYE’nin eğitim paketi içeriğini kullanmasını engelleyecek düzeyde beklenmeyen bir halin varlığına dayalı mazeretinin bulunması,
c. Mazeretini belgelendirmesi,
 

(3) CAYMA HAKKI BİLDİRİMİ VE İADEYE İLİŞKİN İLETİŞİM BİLGİLERİ

UMDT DIŞ TİCARET VE DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ.

Adres: Yenişafak Mah. 1116 Sokak No:22 Merkezefendi Denizli
Tel: 532 608 28 87 E-posta: bilgi@ihracateksperi.com

 

 

Ödeme ve Teslimat

Sitemiz üzerinden satın alım işlemlerini kredi kartlarınız ile İyzico güvenli ödeme sayfası üzerinden sağlayabilirsiniz.

Her türlü kredi kartınıza online tek ödeme ya da online taksit imkânlarımızdan yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir. Muhtemel sipariş iptali veya stok sorunları nedeniyle sipariş iptallerinde kredi kartınıza para iadesi yasal süre içerisinde yapılacaktır.

Sipariş Bedeli İadesi

Siparişlerinizin olası sebeplerle iptali durumunda; UMDT DIŞ TİCARET VE DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ. yasal süre içerisinde iyzico ödeme sistemine bağlı kalarak ürün bedelini hesabınıza ve/veya kredi kartınıza iade eder. Ancak, banka hesap bilgilerinizi ve/veya kredi kartı bilgilerinizi doğru ve eksiksiz olarak tarafımıza bildirmeniz gerekmektedir.

 

bottom of page